0
dss 0
0 0,00€
Váš nákupní košík je prázdný!
Hráči NHL se po 8 letech vrací na zimní olympijské hry
09 Sep

Hráči NHL se po 8 letech vrací na zimní olympijské hry

Severoamerická profesionální hokejová liga (NHL) a Severoamerická asociace hráčů profesionální hokejové ligy (NHLPA) oznámily, že dosáhly dohody s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF, dále jen Mezinárodní ledová federace), která umožňuje hráčům NHL k účasti na zimních olympijských hrách v Pekingu 2022. Hráči si konečně mohou obléct vlastní národní dresy k účasti na zimních olympijských hrách, což je velmi těší. Toto je také fáze, kdy se hráči NHL mohou vrátit na olympijské hry po 8 letech od zimních olympijských her v Soči 2014.

Lední hokej je jedinou týmovou míčovou hrou na zimních olympijských hrách a je také závěrečnou událostí. Mužský hokej je nejvyšší prioritou. Finále se obvykle koná na konci zimních olympijských her. Z hlediska komerční hodnoty byl lední hokej vždy praporem zimních olympijských her. Důvodem je nejen kouzlo samotného ledního hokeje, ale také fanouškovský efekt, který přináší hvězdy NHL. NHL je největší hokejová liga na světě, která sdružuje nejlepší hráče ledního hokeje na světě.

V roce 1995 dosáhl Mezinárodní olympijský výbor (MOV), Mezinárodní ledová federace, NHL a NHLPA dohody umožňující účast ligových hráčů na zimních olympijských hrách. Od zimních olympijských her v Naganu 1998 po zimní olympijské hry v Soči 2014 nechyběli hráči NHL. Na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 můžeme vidět hráče NHL v dresech, aby mohli hrát za svou zemi.

Tags: dresy, dresech
Nejsledovanější produkty